Kam na výlet na Lipně a okolí? Co doporučujeme?

Tipy na výlety

Lipno nad Vltavou a okolí nabízí velké množství vyžití. Stezka korunami stromů Lipno, Království lesa, bobová dráha, Lanové dráhy Lipno Expres a Promenádní, lanový park. Floutrejl - rodinná terénní cyklotrasa, bikepark, Pumptrack, Hopsárium Lipno, pěší naučné stezky, Ry:bar, Vyhlídkové plavby parníkem Lipno-line a další. Níže uvádíme jen malou ochutnávku.

Rádi Vám poradíme :-) a také můžete sledovat náš Instagram, kde pravidelně dodáváme chystané akce v okolí a výlety, sledujte nás zde.

Stezka korunami stromů Lipno

celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. 

interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Webové stránky zde.

Království lesa Lipno

Nové lesní město s množstvím herních prvků přibližuje krásu a rozmanitost lesa. V lipenském Království lesa na vás čeká bezpočet zážitků. Několik desítek atrakcí pro malé i velké najdete kousek od Stezky korunami stromů.

Čeká vás úžasné lesní hřiště. V novém Království lesa najdete několik desítek atrakcí a herních prvků. Některé z nich vznikly přímo na míru tomuto nádhernému zákoutí šumavské přírody. Strávíte u nás hodiny zábavou, která je určena pro všechny generace.

Webové stránky zde.

Vyhlídkové plavby parníkem z Lipna nad Vltavou

Okružní a linkové plavby vyhlídkovými loděmi několikrát denně, nástupní místa Lipno nad Vltavou a Frymburk. 

  • Plavby s dětským programem a večerní plavby podle aktuálního jízdního řádu.
  • Pro získání výhody s LipnoCard zadejte při on-line rezervaci Slevový kód: LIPNOCARD2022 a platnou LipnoCard vezměte s sebou na plavbu.

Kontakty

Rosenberger – Lipno - Line spol. s r.o., 382 78 Lipno nad Vltavou č. 71

Tel.: +420 602 403 364

Email: info@lipno-line.com

Webové stránky zde.

Lanový park Lipno nad Vltavou

Lanový park vystavěný v pohodlném a příjemném prostředí centrálního parkoviště je ideální odpočinkovou avšak lehce adrenalinovou aktivitou, která zpestří letní dovolenou jak rodin tak skupin na Lipně.

Kontakty
Lanový Park Lipno
Lipno nad Vltavou 307
Telefon: +420 607 426 502
E-mail: lanovypark@lipnoservis.cz

Využijte slevy Lipno.card na tuto atrakci!

Webové stránky zde.


Nejdelší jezerní MOLO Lipno nad Vltavou

Lipenská přehrada má nový unikát, nejdelší jezerní molo ve střední Evropě, které se nachází nedaleko přístavu Marina Lipno v Lipně nad Vltavou. Na jedinečné 150 metrů dlouhé molo navazuje apartmánový dům a také unikátní restaurace s celoročním provozem a letní terasou, ze které výhled na jezerní hladinu chutná impozantně. Molo je volně přístupné, panoramatický zážitek si můžete užít v kteroukoli denní dobu a jeho nenáročnost a proměnu ze dne do noci ocení návštěvníci v každém věku.

Vítkův Hrádek

15 km z Lipna nad Vltavou

Nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m. n. m.) skýtá nádherné výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku. Není divu, že se hrádek stal romantickým inspiračním zdrojem pro různé malíře a spisovatele jako např. A. Heyduka či A. Stiftera. Zajímavostí je i to, že zde byl vězněn český král Václav IV.

Webové stránky zde.


Adventure Golf Lipno nad Vltavou

Adventure golfové hřiště se skládá z 18ti jamek rozprostřených a zasazených do členitého terénu botanické zahrady plynule procházející kolem vodopádu a dvou jezírek s bohatou faunou a flórou.

Adventure golf Lipno
Lipno nad Vltavou 934
382 78 Lipno nad Vltavou

GPS: 48°38'10.366"N 14°12'12.749"E

Matyáš Hric, provozní manažer
Tel: 776 188 739, hric@funspotlipno.cz

Webové stránky zde.

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Bobovat za každého počasí a po celý rok? Jasně, jedééém směr Jižní Čechy, Lipno nad Vltavou, centrální parkoviště, 100 m pěšky a už je vidíte: dvě bobové dráhy – horskou a korytovou, vzájemně propleteny. Unikátní projekt, jediné místo v ČR, kde najdete obě dráhy pohromadě!


Kontakt

+420 602 780 726

info@slideland.cz

Webové stránky zde.

Naučná stezka Olšina

27 km z Lipna nad Vltavou

Naučná stezka okolo rybníku Olšina Vás provede jedinečnou Šumavskou přírodou a cestou se dozvíte zajímavé informace o místní přírodě a historii. 

Délka trasy: 7,3 km

Orientační čas zdolání: 2 - 2 a půl hodiny

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká část vede po povalových chodnících, další úseky však musíte na ní zdolat reálným přírodním terénem. 

Zde na stránce v záhlaví, Facebooku i na přístupových cestách najdete "semafor," který ukazuje doporučení ohledně aktuálních podmínek na trase.

Vysvětlení barev u semaforu: Zelená barva - Schůdnost zcela bez obtíží, Oranžová barva - Obtížně schůdná v místech trvalého podmáčení, nutnost zvolení vhodné obuvi a outdoorového oblečení. Vyšší fyzická náročnost, Červená barva - Nedoporučujeme vstupu vlivem výjimečných klimatických podmínek, vstup na vlastní nebezpečí.

Aktuální informace získáte také na tomto kontaktu: Ruzena.Hermankova@vls.cz, nebo na recepci rekreačního zařízení Olšina.

Tel.: 739 485 274, 954 002 592.   

Webové stránky zde.

Rozhledna Dobrá Voda - Horní Planá

27 km z Lipna nad Vltavou

Nová turistická atrakce v oblasti Horní Planá si získala velkou popularitu. V listopadu 2021 byla oficiálně otevřena 36 metrů vysoká rozhledna na Dobré Vodě, a okamžitě se stala oblíbeným místem pro návštěvníky. Její krásný výhled na široké okolí, včetně Lipna a boletického prostoru, láká i turisty z větších vzdáleností. 

Webové stránky zde.

Stifterův park na Dobré Vodě

Vrch Dobrá Voda, nabízí celou škálu možností rekreačního vyžití. Nově se dominantou tohoto vrcholu (862 m. n. m.) stala rozhledna Dobrá Voda, která nabízí neokoukané pohledy na panorama Šumavy a Lipenského jezera. 

Pohádková rezervace Hořice na Šumavě

22 km z Lipna nad Vltavou, směr Český Krumlov

Každé představení má kolem deseti různých přírodních scén, mezi kterými se pohybujete na 400-600 metrů dlouhé trase lesem. Diváci se stávají součástí děje a ovlivňují jeho průběh. Cesta je sjízdná pro terénní kočárky, ale doporučujeme krosničky. Hraje se i za špatného počasí. U parkoviště je otevřena restaruce s obří klouzačkou, vhodnou jako doplněk k poobědvání.
Pro mimořádný zájem je nutné vstupenky rezervovat na tel.: 606 572 439

Pohádkovou rezervaci můžete navštívit prostřednictvím některého z našich představení pouze během letních prázdnin.

Webové stránky zde.

Kynutá Buchta Horní Planá, nově také v Černé v Pošumaví

26 km z Lipna nad Vltavou do Horní Plané

19 km do Černé v Pošumaví

Doporučujeme si zajet při cestě na Dobrou Vodu či Olšinu, mrkněte na kluků Instagram a pochopíte. Malé rodinné bistro u Lipenské přehrady.

Webové stránky zde.

Český Krumlov

35 km z Lipna nad Vltavou 

Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO. 

Webové stránky zde.

Rožmberk nad Vltavou

17 km z Lipna nad Vltavou

Město s historií. Rožmberk - kolébka mocného rodu Rožmberků. Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají.

Webové stránky zde.

Klášter Vyšší Brod

10 km z Lipna nad Vltavou

Cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě patří mezi nejkrásnější a nejautentičtěji dochované kláštery v českých zemích. Byl založen v roce 1259 Rožmberky, jeho stavba trvala 100 let. Jedná se o jediný fungující mužský cisterciácký klášter v České republice. Nejcennějšími památkami jsou Vyšebrodská madona a Závišův kříž.

Webové stránky zde.

Stožecká kaple

63 km z Lipna nad Vltavou

Ke kapli se nejlépe dojde ze Stožce, přibližně 4 km. Cestou se jde přes Stožecký prales a nad kaplí je krásná vyhlídka ze Stožecké skály. Kaple Panny Marie (známá jako Stožecká kaple) je dřevěná poutní kaple, ležící v nadmořské výšce 950 metrů, byla vystavěna v roce 1791 Jakoubkem Klauserem, kovářem z Volar jako poděkování za zázračné vyléčení zraku. Je postavena nad pramenem léčivé vody, která má dle legendy zázračné léčivé účinky.

Díky léčivým účinkům místního pramene byla kaple hojně vyhledávána poutníky z Čech i nedalekých Bavor. Na svátek Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna 1920 přišlo ke kapli na bohoslužby na 5600 lidí z obou stran hranic. Hlavní pouť se koná vždy první neděli po 14. srpnu.

Kvůli hnízdění sokola se od března do poloviny července nesmí od Kaple na Stožeckou skálu.

Trasa od hotelu České Žleby: https://mapy.cz/s/beradomago

Webové stránky zde.

Věž Jakobínka Rožmberk nad Vltavou

17 km z Lipna nad Vltavou

Jakobínka byla v roce 2020 otevřena veřejnosti po 100 letech! To proto, že ji v roce 2012 do svého vlastnictví získal Národní památkový ústav, který věž Jakobínku v letech 2013–2020 kompletně restauroval a zpřístupnil. Oprava věže probíhala pomocí funkční repliky historického jeřábu, inspirovaného zejména skicami Leonarda da Vinciho.

Dřevěný jeřáb byl na lidský pohon. V kole běhal člověk, a tím celý stroj poháněl. Za celou dobu obnovy nebyla použitá žádná velká technika.

Webové stránky zde.

Maria Rast Vyšší Brod

12 km z Lipna nad Vltavou

Maria Rast am Stein, česky Marie odpočívající na kameni, je poutním místem, které se dodnes zažilo i místním obyvatelům pod německým názvem. Toto místo se nachází nad Vyšším Brodem na svahu Martínkovského vrchu. Nejjednodušší přístup ke kapli je po Křížové cestě, na kterou se dostanete z vyšebrodského náměstí po zelené turistické značce. Po stejném značení je přístup i ze Studánek a od vodopádů Sv. Wolfganga. Místo, kde se nachází kaplička, je zaneseno i v mapě tajemných míst Šumavy. Aktilit v podobě žulového bloku se vyznačuje nadprůměrnou energií.

Webové stránky zde.

Vodopády Sv. Wolfganga u Vyššího Brodu

12 km z Lipna nad Vltavou

Vodopády Svatého Wolfganga (též Wolfgangovy vodopády) se nacházejí nedaleko města Vyšší Brod proti proudu Menší Vltavice. Dostanete se k nim po Opatské stezce, jež vede z Vyššího Brodu, a to po žluté turistické značce. V nejvyšší části vodopádů je kaskáda, která překonává výšku okolo tří metrů na přibližně osmi metrech délky. Po 20 metrech následuje horní vodopád, který je složený ze dvou stupňů a několika ramen. Pod menším spodním vodopádem si můžete užít příjemnou vyhlídku na dřevěné lávce.

Webové stránky zde.

Hraběcí cestou, dubovou alejí na Švýcarskou chatu

16 km z Lipna nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou má úžasnou polohu. Leží na řece Vltavě, která zde tvoří fantastický meandr a všude kolem jsou krásné hluboké lesy. Jedna z nejhezčích a nejpříjemnějších tras pro pěší výlet z Rožmberku je prastará Hraběcí cesta, lemovaná dubovou alejí, která vás dovede až ke kouzelnému místu, kouzelnému domu, zvaný Švýcarská chata. Celá trasa tam i zpět měří necelých 6 km a zvládne jí snad každý.

Webové stránky zde.

Co dělat nebo kam vyrazit s dětmi, když na Lipně prší?

Na Lipně a okolí je mnoho možností čím se zabavit. Zde je několik našich doporučení na indoor aktivity z oblasti zábavy, prohlídek za historií, zajímavostí, sportu, ...

Aquaworld Lipno nad Vltavou

Vodní ráj Aquaworld je skvělým místem, kde je možné relaxovat za každého počasí. 

Webové stránky zde.


Hopsárium Lipno nad Vltavou

Hopsarium Lipno je umístěné v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Otevřeno je celoročně, otevírací doba je v sezóně od 10 do 19 hodin. Hopsarium je určeno pro hraní dětí i s jejich rodiči. 

Webové stránky zde.

Papilonia - motýlí dům Lipno nad Vltavou

Stovky exotických motýlů budou poletovat přímo kolem vás a pozorovat je budete z bezprostřední blízkosti. ˇŽádné bariéry mezi hosty a motýli zde nejsou. Papilonia Lipno je unikátním místem, které Váš pobyt na Lipně zpříjemní za každého počasí. Již žádná nuda na Lipně, i kdyby počasí nevyšlo! ;-)

Webové stránky zde.


Lego výstava Lipno nad Vltavou

Výstava Czech Repubrick je největší český svět z LEGO® kostek. Na jednom místě, v Lipně nad Vltavou, navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn nebo katedrálu svatého Víta. Nakouknete do vesmírné stanice, roztočíte ruské kolo, stanete se vlakovým průvodčím nebo osvětlovačem rockového koncertu. 

Webové stránky zde.

Aguapark a Saunový svět Wellness hotel Frymbur

9 km z Lipna nad Vltavou

Wellness Hotel Frymburk se může pochlubit dalším unikátem na Jihu Čech. Jde o Dětský vodní svět o rozloze 270 metrů čtverečních. Těšte se na dobrodružství, relax, adrenalin a spoustu legrace! Jedná se o vnitřní, krytý prostor, který najdete přímo v Aquaparku. 

Webové stránky zde. 

Svět pod hladinou - Frymburk

9 km z Lipna nad Vltavou

Unikátní expozice akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Nově expozice rozšířená expozice Amazonie s faunou a flórou této překrásné části světa. Na ploše 700m2 spatříte více jak 30 akvárií. To vše v překrásné lokalitě jižních Čech, na břehu lipenského jezera, v prostorách Wellness Hotelu Frymburk. 

Webové stránky zde.

Kláštery Český Krumlov

35 km z Lipna nad Vltavou 

Navštivte unikátní trojklášteří, které zaujímá hned druhé místo co do rozlohy po krumlovském zámku a láká zejména rodiny a děti.

Webové stránky zde.

Grafitový důl Český Krumlov

35 km z Lipna nad Vltavou 

 Návštěva Českého Krumlova není jen prohlídka hradu a zámku! Chtěli byste navštívit podzemí? Dozvědět se něco o hornické historii na Českokrumlovsku? Udělat si bližší představu o hornické profesi? Navštivte grafitový důl v Českém Krumlově!

Webové stránky zde.

Sport aréna Amenity Lipno nad Vltavou

K dispozici vám jsou profesionální squashové a badmintonové kurty, kde si můžete zahrát ve dvojici nebo rovnou uspořádat turnaj pro celou skupinu. Poměřit síly si můžete i na čtyřech bowlingových drahách, ve stolním tenisu nebo si dát do těla v plně vybaveném fitness.

Webové stránky zde.

Poštovní muzeum Vyšší Brod

10 km z Lipna nad Vltavou

Navštivte pobočku Poštovního muzea, umístěnou v areálu cisterciáckého kláštera Vyšší Brod ze 13. století.

Tel.: + 420 954 401 297
e-mail: postovni.muzeum@cpost.cz

Webové stránky zde.